Yarım asırlık meyve suyu Ersu  market raflarına geri dönüyor

Yarım asırlık meyve suyu Ersu market raflarına geri dönüyor

Bu haber 11075 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Akman Holding, Türkiye’nin 53 yıllık meyve suyu markası Ersu için düğmeye bastı. Bugüne kadar ihracata çalışan ve dünyanın dört bir yanına meyve sularını ihraç eden Akman Holding, Ersu markasının iç piyasadaki raflarda yerini alması hedefiyle harekete geçti. Holding, bu amaçla yapacağı yatırım için yüzde 300 sermaye artışına gitti. 

Akman Holding, yarım asırlık meyve suyu markası Ersu’nun yeniden raflarda yerini alması için sermaye artırımına gitti. Gıda, inşaat ve turizm alanlarında faaliyetlerini sürdüren Akman Holding, Türkiye’nin ilk meyve suyu markalarından olan Ersu’nun tekrar market raflarında yerini alması için sermaye artışı başvurusunu tamamladı. 

Bundan 53 yıl önce kurulan Ersu fabrikasının modernizasyonu için yüzde 300 oranında sermaye artırımına giden Akman Holding, markayı liderlik koltuğuna oturtmayı hedefliyor. Konu ile ilgili bilgi veren Akman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, bu sermayenin yeni yatırımlar için kullanılacağını söyledi. Akman “Ersu uzun yıllar boyunca ihracatta olduğu gibi iç piyasada da pazar liderliğini korumuş bir marka. Ancak bir süre sadece dış pazara çalıştık. Çok iyi işler yaptık. Dünya markası olduk. Şimdi tekrar iç piyasaya yönelme kararı aldık ve yeni bir yatırıma gidiyoruz. Bunun için de SPK’ya yüzde 300 oranında sermaye artışı başvurusu yaptık. Sonucu bekliyoruz. Artışın onaylanmasıyla birlikte yatırıma start vereceğiz. Hedefimizi; tekrar market raflarında yerimizi almak ve liderlik koltuğuna oturmak olarak belirledik. Bunun için 58 milyon TL’lik bir yatırım planladık” diye konuştu.

İstihdama katkı sağlayacak

Ali Akman, Türkiye’de yetişen tüm meyveleri işleyebilen entegre bir tesis olan Ersu fabrikasının modernize edileceğini bunun için de SPK başvurularını tamamladıklarının altını çizdi. Yatırımın ardından meyve alımlarının tonajlarının arttırılacağını, üretim ve ihracat kapasitelerinin yükseltileceğini belirten Akman, istihdama da ciddi katkı sağlamış olacaklarını kaydetti. Yeni yatırımla beraber, meyve suyu sektöründe kullanılan en gelişmiş teknolojilerin devreye alınacağını ifade eden Ali Akman, bu yeni teknolojilerin soğuk ambalaja direkt dolum yapma imkanı sağlayan teknolojiler olduğunu söyledi. 

Akman “SPK başvurumuzun üzerinden dokuz ay geçti. Bir an önce sermaye arttırımının onaylanmasını istiyoruz. Sezonu kaçırmadan meyve alımlarımızı gerçekleştirip yatırımlarımıza başlamak için heyecanlıyız” dedi. 

ETİKETLER :
ELİTE WORLD BANNER EFOR ÇAY EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER