Raınforest Allıance Sertifikalı İlk Özgün Markalı Ürün Migros Mağazalarında

Raınforest Allıance Sertifikalı İlk Özgün Markalı Ürün Migros Mağazalarında

1167 kez görüntülenmiştir.

Migros, Türkiye’de Rainforest Alliance sertifikalı ilk özgün markalı ürünü, sağlıklı yaşamı destekleyen ve çevreye özenli ürünleriyle öne çıkan M Life markası altında tüketicilerle buluşturuyor.

Migros, Ordu’da rejeneratif tarım yapan üreticiler tarafından Rainforest Alliance sertifikası ile üretilmiş çiğ fındıkları bünyesindeki M Life markasıyla satışa sundu.

Migros, Türkiye’de Rainforest Alliance sertifikasına sahip ilk özgün markalı ürün olan M Life çiğ fındıkların satışına başladı.

Tarımsal üretim süreçlerinin orman, iklim, insan hakları ve geçim kaynakları çerçevesinde doğa dostu üretim modeli Rainforest Alliance standartlarına uygun olarak yetiştirilen fındıklar, Ordu’da rejeneratif tarım ile üretim yapan üreticiler tarafından üretiliyor.

Rainforest Alliance sertifikası; su kaynaklarını, doğal bitki örtüsünü ve yaban hayatı koruyor

Dünya çapında geçerli olan Rainforest Alliance sertifikası, tarımın sürdürülebilirliğini destekleyen yöntemlerle ürünlerin yetiştirildiğini gösteriyor. Sertifikasyon programına dahil olan üreticilerin üretim süreci, sosyal, ekonomik ve çevresel uygunlukları bağımsız denetçiler tarafından düzenli olarak denetleniyor. Veriye dayalı sertifikasyon programları ve tarımsal eğitimlerle sistemin devamlılığı sağlanıyor. Tarımın sürdürülebilirliği, üreticinin emeği ve insan hakları gözetilerek gerçekleştirilen üretimde, toprak ve su kaynakları verimli bir şekilde kullanılırken, doğal bitki örtüsü, yaban hayat ve biyoçeşitlilik korunuyor. Sertifikasyon programları, ormansızlaşmayla mücadele sağlıyor ve karbon depolamasını artıran arazi yönetimi yöntemlerini destekliyor.

Rainforest Alliance sertifikası ile üretilen çiğ fındıklar; Migros’un organik, sınırlı kalorili, glütensiz ve benzeri özel tüketim tercihlerine kolay erişim sağlayan, sağlıklı yaşamı destekleyen ve çevreye özenli ürün portföyüne sahip özgün markası M Life markası altında satışa sunuldu.

ETİKETLER :
EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER