Boyner'den Birbirini Anlamaya Çalışmanın ve Empatinin Önemine Dikkat Çeken İletişim Kampanyası:  Bi' Tanısan Seversin!

Boyner'den Birbirini Anlamaya Çalışmanın ve Empatinin Önemine Dikkat Çeken İletişim Kampanyası: Bi' Tanısan Seversin!

1334 kez görüntülenmiştir.

Bugüne kadar hayata geçirdiği projelerde toplumsal değerlere ve kültürel çeşitliliğe dikkat çeken Boyner, birlikte yaşamaya, birlikteliğin ortaya çıkardığı çok sesliliğe ve toplumdaki diyaloğun gücüne dikkat çeken yeni iletişim kampanyasıyla “Bi’ Tanısan Seversin” diyor.

İletişim kampanyasının dinamik filmi, empati yaparak, diyalog kurarak ve birbirini dinleyerek anlaşmazlıkların çözüleceğine ve ortak paydada buluşmanın mümkün olduğuna vurgu yapıyor.

Türkiye’deki tüm yaşam tarzlarını, coğrafyaları kucaklayan, çok renkliliğin estetiğine ve gücüne inanan, kültürümüzün zenginliğinin altını çizen Boyner, ortak paydada buluşmanın, farklılıklarımızın zenginleştirici gücünden faydalanmanın değerine dikkat çeken yeni bir iletişim kampanyasına imza attı. Kampanyanın “Bi’ Tanısan Seversin” söylemiyle önyargı duvarlarımızı yıkmanın, birlikte vakit geçirerek, empati yaparak, diyalog kurarak ve birbirini dinleyerek mümkün olacağını bir dans koreografisi ile anlatan dinamik reklam filmi, her birimizin günlük hayatta karşılaştığı tahammülsüzlük anlarının hayatımıza yansıması olan olaylardan ilham alıyor.

Gün içerisinde trafikte, metroda, markette, kısaca hayatın hemen her alanında anlaşmazlık yaşanabilen anlardan kesitler sunan film, iki farklı insanın aslında birbirini tanıdığında önyargıların yıkılarak ortak bir noktada buluşabileceği mesajını veriyor. “Bi’ Tanısan Seversin” diyerek önyargıları empatiyle ve diyalogla kırmanın mümkün olduğuna vurgu yapıyor.

“‘Bi’ Tanısan Seversin!’ diyerek empati ve diyaloğun gücünü ortaya koyuyoruz.”

Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu, birbirini anlamaya çalışmanın ve farklılıklara empati ile yaklaşmanın önemine vurgu yaptıkları yeni iletişim kampanyasıyla ilgili şunları söyledi:

“Boyner bu topraklarda doğmuş ve bu toprakların kültüründen beslenen yerli ve köklü bir marka. Türkiye’nin 39 ilinde 101 mağazamızla hepsi birbirinden farklı birçok kişiye, 600’den fazla marka ile hizmet sunuyoruz. Türkiye’nin her köşesinde tanıklık ettiğimiz çeşitliliği, renkliliği, farklı beğenileri, ilgileri, özellikleri çağdaş moda ve yaşam tarzı ile harmanlıyoruz. İki yıl önce, Türkiye’nin özgün yaşam tarzı ve zengin insan profil mozaiğini anlattığımız “Bizim Tarzımız Güzel” başlığını taşıyan iletişim kampanyamız ile yerel değerlerimize ve bizi biz yapan ögelere odaklanmıştık. Bu yaklaşımı bir adım öteye taşıyarak bu kez farklılıklarımıza rağmen önyargı duvarlarımızı yıkıp ortak noktada buluşabilmenin, empatinin, diyaloğun ve dinlemenin önemine dikkat çekmek istedik. Çünkü her birimiz bambaşka coğrafyalarda, özgün aile yapıları içinde farklı öğretilerle, değer setleri ile büyüyoruz. Her birimizin bakış açıları ve yargıları farklı olsa da özümüzde beslediğimiz temel duygular aynı. Tam da bu noktada diyoruz ki, hayatta karşımıza çıkan tüm ön yargıları, anlaşmazlıkları empati ile ve diyalog içinde ortadan kaldırabiliriz. “Bi’ Tanısan Seversin!” diyerek farklılıklarımız olsa bile hep birlikte ortak bir noktada buluşabileceğimize inanıyoruz, empati ve diyaloğun gücünü ortaya koyuyoruz. Bu farklılıkların bizim kültürümüzü daha da eşsiz ve zengin kılan ayrıştırıcı bir unsur olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi tanımak ve anlamak için açık şekilde iletişim kurduğumuzda ortaya çıkacak olan birlikteliğin, ahengin peşinden gidiyoruz. Umuyorum ki bu reklam filmi bizi biz yapan ortak değerlerimize odaklanmamızın, dinlemenin, konuşmanın ve empati kurmanın verdiği o iyi hissiyata katkı sağlayacak. Bize kültürümüzün özünde yer alan bu zenginliğin değerini hatırlatacak.” dedi.

Boyner’in “Bi’ Tanısan Seversin” iletişim kampanyası, VMLY&R Istanbul imzası taşıyor. Yönetmenliğini Dual’in yaptığı kampanya filminin müzikleri SoundBurger’a ait. #BiTanisanSeversin iletişim kampanyası TV, dijital mecralar, outdoor, radyo, basılı medyada yerini alacak.

KÜNYE

Reklamveren: Boyner

Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı: Nurçin Koçoğlu, Marka Yönetimi ve İletişimi Direktörü: Ebru Eğilmez, Pazarlama ve Marka Yönetimi Ekibi: Fırat Alagözlü, Selin Uruç, Sevcan Arslan, Hazal Altuntaş, Berk Balcı, Reklam Ajansı: VMLY&R İstanbul, Yönetici Kreatif Direktör: Arkın Kahyaoğlu, Kreatif Direktör: Renan Erdener, Erdem Güler, Halil Gökhan Tuna, Yardımcı Kreatif Direktör: Gökçe Noyan, Yaratıcı Grup Lideri: Cem Yolal, Cihan Akköse, Reklam Yazarı: Fatmanur Küçükkuzucu, Ediz Alp Yalçın, Aylin Atabay, Sanat Yönetmeni: Burcu Çetin, Genel Müdür: Yekta Gürel, Müşteri İlişkileri: Merve Çiçek Tuyun, Dila Oş, Lisa Simonoğlu, Strateji: Burak Kaçi, Beyza Saraç, Ajans Prodüktörü: Fulya Akay, Umut Tangör, Yapım Şirketi: Public Film,  Yönetmen: Dual, Görüntü Yönetmeni : Jack Wilkinson, Müzik: SoundBurger, Koreograf : Diska Livia, Medya Ajansı : Zoom 


ETİKETLER :
EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER