Akinon, B2C Deneyimini B2B’ye Aktarıyor

Akinon, B2C Deneyimini B2B’ye Aktarıyor

Bu haber 2185 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Geliştirdiği dijital ticaret platformu ile Türkiyenin ve dünyanın önde gelen markalarının omni-channel operasyonlarına yönelik hizmet veren Akinon, tüketici markalarından sonra B2B şirketlerinde e ticaret dönüşüm süreçlerine rehberlik edecek. Mevcut B2B e-ticaret platformlarının B2C alanındakilere oranla satış süreçlerinden kotasyon yönetimine kadar birçok alanda  geliştirilmeye açık olduğunu belirten Akinon Kurucu Ortağı ve CSOsu Çağrı Orçan, rekabetçi B2B ticaret ortamında, e-ticaret platformlarının işlevselliğinin ve uyumluluğunun çok önemli olduğunu belirtiyor.

 

Kurumsal satış noktasında sorunsuz dijital satış deneyimi arayan şirketlere yönelik hizmetler sunduklarını belirten Çağrı Orçan, B2C sektöründe mevcut olan pek çok kolaylık ve uygulamanın B2B’de bulunmadığını belirtiyor. Bu farkların, sektörün gelişimine ket vurduğunu ifade eden Orçan; “Wunderman Thompson B2B Future Shopper Report 2023'ün anket verileri B2B alıcılarının neredeyse yarısının çevrimiçi satın alma işlemlerini çevrimdışı işlemlere kıyasla zorlayıcı ve karmaşık bulduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca B2B ödeme yöntemlerinin, B2C işlemlere göre çok daha karmaşık yapıda olması ve modern bankacılık yöntemlerinin kullanılmaması da ödemeleri zorlaştırıyor. Bununla beraber B2B ortamlarında genellikle ürünlerin faydaları net bir şekilde vurgulanmıyor ve bu da satış aşamasında önemli bir bariyer oluşturuyor” diyor.

 

Tüm bu tespitlerin sonucunda B2B sektörünün B2C e-ticaretin başarılarından öğreneceği çok şey olduğunu ifade eden Çağrı Orçan, B2C müşterilerinin yararlandığı özelliklerin bir araya getirilmesinin B2B satıcılarına büyük fayda sağlayabileceğini biliyoruz. Bunlar arasında, tekrarlayan veri girişi olmadan birden fazla kanalda sorunsuz hareketin sağlanması ve satış yolculuğu boyunca müşteri tanımlama ve takibini geliştirmek için dijital yöntemlerin kullanılması yer alıyor. B2B şirketlerinin ayrıca, B2C şirketlerinin dijital dönüşümlerini nasıl yönettiklerinden dersler çıkararak, daha çevik ve müşteri odaklı inovasyonları teşvik etmek için dijital ve BT ekiplerinin yapısını yeniden gözden geçirmeleri gerekiyor. Alıcı beklentileri, B2C deneyimi aracılığıyla B2B'de deneyim çıtasını yükseltiyor” diyor.

Akinon 

2017 yılında Ahmet Sarı, Çağrı Orçan ve Tolga Tatari tarafından kurulan Akinon, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarının omni-channel operasyonlarını yürütmelerini sağlayan bir dijital ticaret platformudur. Tamamen bulut teknolojileri üzerinde çalışan bu platform, markaların müşterilerine dokunduğu her noktada çözüm sunarak müşterilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatmalarına olanak verir. Geliştirdiği yazılımlarla ilk 3 yılında 40 kat büyüme yakalayarak sektör lideri olan Akinon, 17 ülkede, 450 çalışanı ile 150’den fazla markaya çözüm sunmaktadır. 

ETİKETLER :
ELİTE WORLD BANNER EFOR ÇAY EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER