Altuğ Eker, ICT Cloud’da Uluslararası Büyümeden Sorumlu Genel Müdür görevine atandı

Altuğ Eker, ICT Cloud’da Uluslararası Büyümeden Sorumlu Genel Müdür görevine atandı

Bu haber 2057 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

2021 yılında bu yana Bulutistan’da İş Mükemmelliğinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Altuğ Eker, ICT Cloud’da Uluslararası Büyümeden Sorumlu Genel Müdür görevine getirildi. Dünya bulut pazarındaki hiper ölçekli oyunculardan biri olma hedefini vurgulayan Eker, “Müşteri odaklı bulut ve yapay zeka yatırımlarımızla hizmet verdiğimiz pazarlarda dijital dönüşüme liderlik edeceğiz” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen bulut bilişim sağlayıcılarından Bulutistan hem yurt içi hem de yurt dışı operasyonlarını güçlendirerek sektörde küresel oyuncu olma hedefini hızlandırıyor. Bulut pazarında global oyun kurucu olma vizyonu ile hareket eden ve yurt dışı yatırımlarını ICT Cloud markası ile sürdüren firma, bu strateji kapsamında; Bulutistan’da İş Mükemmelliğinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Altuğ Eker’i ICT Cloud’da General Manager-International Growth (Uluslararası Büyümeden Sorumlu Genel Müdür) görevine getirdi.

Şimdiye kadar İş Mükemmelliğinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan ve firmanın ölçeklenme yolculuğundaki kritik çalışmalara liderlik eden Eker, 25 yıllık deneyimi ile yeni dönemde ICT Cloud’da General Manager-International Growth olarak Frankfurt Ofisimizde görev alacak ve bu alandaki tüm faaliyetlerden sorumlu olacak.

9 yıllık yolculuğunda Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi, Avrupa’nın da en hızlı büyüyen 20 şirketinden biri seçilen Bulutistan, her yıl ortalama yüzde 200 ila 300’lük büyüme gerçekleştiriyor ve unicorn olma hedefine adım adım yaklaşıyor. Bugün bulut alanında 150 kişilik uzman kadrosu ile bir yandan Türkiye’de büyümeye devam ederken, organizasyonel değişim sonrasında yeni yatırım ve ofislerle yurt dışı operasyonlarını hızlandırmayı hedefliyor.

Bulut pazarında global arenada oyun kurucu olacağız

ICT Cloud’da General Manager-International Growth olarak yeni görevinin başına geçen Altuğ Eker; hem Türkiye’de hem dünyada operasyonlarını büyüttüklerini belirterek, “Yapay Zeka ve Bulut teknolojileri, yeni dönemin en çok konuşulan ve fark yaratan enstrümanlarının başında geliyor. Uluslararası bulut pazarında oyun kurucu olma hedefimiz doğrultusunda dünyanın çok önemli kıtalarında ve ülkelerinde katma değerli projelere imza atıyoruz. 9 yıllık kurumsal çalışma hayatımız ile müşteri memnuniyetimizi oluşturduk. Müşteri sadakati ile yeni dönemde; global pazarlarda ezber bozmaya devam edeceğiz” dedi. 

ETİKETLER :
ELİTE WORLD BANNER EFOR ÇAY EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER