Atelıer Rebul'un Asırlık Formülleri, Sınırlı Sayıda Üretilen 125. Yıl Özel Koleksiyonu'nda!

Atelıer Rebul'un Asırlık Formülleri, Sınırlı Sayıda Üretilen 125. Yıl Özel Koleksiyonu'nda!

9913 kez görüntülenmiştir.

Kurucusu Jean Cesar Reboul’un gizemli ve yıllardır korunan reçetelerindeki asırlık formülleri bu koleksiyonla yeniden hayat buluyor. Sınırlı sayıda, her biri numaralandırılmış çok özel ürünlerden oluşan koleksiyon; o eski bayram günlerini hatırlatacak nostaljik hediyeler arasındaki yerini de alıyor.

Türkiye’nin ilk eczanelerinden biri olan Rebul Eczanesi'nin sihirli kapıları bundan tam 125 yıl önce açıldı. Nesiller boyunca edinilen bilgi birikimi ve deneyimi kuşaktan kuşağa aktarıldı. Miras gibi korunan eczacı ruhu ile bugün sadece Türkiye'de değil, dünyanın birçok köşesinde de eşsiz bağlar kurmaya devam ediyor. Ve şimdi, bu bağlar Atelier Rebul 125. Yıl Özel Koleksiyonu ile daha da güçleniyor. 

Hikayenin başladığı 1895 yılına ithafen sadece 1895 adetle sınırlı olan ve her biri özel numaralandırılan125. Yıl Özel Koleksiyonu, sizi geçmişe doğru nostalji dolu bir yolculuğa çıkarmaya hazır. Koleksiyonun ilk 3 ürünü; Türkiye’nin ikonik kolonyası olarak hafızalarımıza kazınan First Lavender Cologne of İstanbul ilk üretildiği şişesiyle karşımıza çıkarken, şifalı onarıcı bakım kremi Derma Cream Original Formula da ilk üretildiği alüminyum tüp ile koleksiyondaki yerini alıyor. Eşsiz bir yüz toniği olan Damask Rose Hydrolat da %100 doğal içeriğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Koleksiyon aynı zamanda dönemin tipografisinin yansıdığı ambalaj tasarımlarıyla da benzersizliğini ortaya koyuyor. Koleksiyon kalbinde 125. Yıl özel mührünü taşıyor…

Koleksiyon; o eski bayramların ruhuna da eşlik ediyor. Anlamlı, nostaljik bayram hediyeleri arasındaki yerini alıyor. 

Doğanın en mucizevi şifalı içeriklerinin harmanı: Derma Cream Original Formula! 

Derma Cream'in orijinal formülü, Centella Asiatica içerikli Creme Formula No: 513627'den esinlenilerek yaratıldı. Bu gizli formül, efsanevi Rebul Eczanesi tarafından akne, hassasiyet, nemsizlik, kızarıklık vb. bir çok dermatolojik problemleri iyileştirmek üzere tasarlanmıştı. Bu eşsiz tedavi, özenle seçilmiş 7 güçlü ama aynı zamanda bir o kadar yatıştırıcı bitki özleri ve yağlardan (Centella Asiatica, shea butter, gül, papatya, lavanta, biberiye ve hamamelis) meydana gelir. Güçlü bitkilerle zenginleştirilmiş, %100 doğal formül, cildin doğal yenilenme sürecini geliştirmeye yardımcı olur. Cildinizi besler, nemlendirir, kızarıklıkları azaltır, iyileştirir ve yatıştırır. Hassas ciltler dahil, her yaş ve cilt tipinin el, yüz ve vücut kullanımı için mükemmeldir. Formülünde mineral yağ, paraben, ftalat, suni renklendirici, sentetik parfüm ve silikon bulunmaz.

Asırlık formül %100 doğal Damask Rose Hydrolat

Damask Rose Hydrolat’ın hikayesi 100 yıl önce Rebul Eczanesi’nin alt katındaki laboratuvarda başladı. Isparta’da elle hasat edilen taze gül yaprakları, gül esansiyel yağını, gül suyunda muhafaza ederek damıtılırdı. Bu şekilde, gül yağındaki benzersiz değerli vitaminler, mineraller ve antioksidanlar da hidrolatta tutuldu. O dönemde, nadir ve değerli Rosa Damascena çiçeği, Isparta’daki bahçelerden sayılı getirtildiği için, eczanede de ancak limitli sayıda, gül hydrolatı üretilir ve şişelenirdi. Müşteriye en fazla 1 adet Damask Rose Hydrolat satılabilirdi. Pera bölgesinde yaşayan kadınlar, cildini temizlemek, arındırmak, tazelemek ve nemlendirmek için saf ve doğal gül suyu (hidrolat) kullanmışlardır. Asırlık formül %100 doğal Damask Rose Hydrolat, özel antika numaralandırılmış şişesiyle mayıs sonu itibariyle Atelier Rebul 125. Yıl Koleksiyonu'nda!

First Lavender Cologne of İstanbul

Her geçen yıl daha da değerlenen Türkiye’nin ilk lavanta kolonyası, şimdi 125. Yıl Özel Koleksiyonu’nda yeniden doğdu! Sadece 1895 adet üretilip, her şişesi özel numaralandırılmış zamansız Kolonya Lavanta; her detayı hayran bırakacak bir ustalıkla yapılmış antika şişesi ile koleksiyonerlerin dahi baş köşesinde olmaya aday. 

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER