Karaköy Güllüoğlu ve Melez Tea İş Birliği.

Karaköy Güllüoğlu ve Melez Tea İş Birliği.

Bu haber 10060 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Melez Tea'nin birbirinden leziz aromatik çaylarıyla, Karaköy Güllüoğlu'nun enfes baklavaları bir araya geldi. Çay ve baklavanın eşleştiği tadım etkinliği, Büyükada’nın en nostaljik mekanlarından Splendid Palace’ta yapıldı. 

Büyükada’nın tarihi mekanlarından Splendid Palace’ta gerçekleştirilen tadım etkinliğinde, Melez Tea'nin birbirinden leziz aromatik çaylarıyla, Karaköy Güllüoğlu'nun enfes baklavaları eşleşmeli olarak beğeniye sunuldu.

Indulge çayı ile fındıklı baklavanın, Spice çayı ile çikolatalı baklavanın; Green çay ile fıstıklı baklavanın; Topkapı çayı ile cevizli baklavanın eşleştiği tadım menüsüne özel paketlerle tüm online ve perakende kanallardan dileyen herkes ulaşabilecek. Bu eşleşmeli özel menüler, hediye olarak mükemmel bir seçenek sunuyor.

Çayla baklava: Geleneksel bir ikili

Türk çayının sadeliğinin baklavanın tatlılığı ve karmaşıklığıyla ideal bir şekilde eşleştiğini söyleyen Karaköy Güllüoğlu Genel Müdürü Murat Güllü, “Baklava ve siyah çay aslında birbiriyle zaten uyumlu ve ikisi de geleneksel. Siyah çay bilindiği üzere Türkiye’de 1930’lardan sonra yaygınlaşmaya başlamış bir içecek. Sofralarımıza girmesi görece yenidir. Ancak siyah çay çok hızlı bir biçimde benimsenmiş ve gelenekselleşmiştir. Baklava her ne kadar 15. ve 20. yüzyıl arasında cevizli ve kaymaklı olarak daha çok tercih edilse de bu baklavada yeni tarifler denenmesine engel olmamış. Biz bu tadım menüsüyle, diğer çayların hangi tatları ve özellikleri ortaya çıkardığını keşfetmek ve geleneksel olanı takdir ederek, yeni ve benzersiz eşleşmeler yaratmak istedik” dedi. 

Melez Tea’nin kurucusu Liliana Aslanoba ise şunları söyledi: “Baklava ve çay İstanbul'dan ilham alan, ürünlerine ve bunların arkasındaki zanaata tutkuyla bağlı iki markanın birleşimi gibi mükemmel bir ikili oluşturuyor. Karaköy Güllüoğlu ve Melez Tea iş birliğini hayata geçiren de bu oldu. 

Geleneksel baklava ile Türk çayı her zaman kusursuz bir eşleşme olarak düşünülmüştür çünkü Türk çayının sadeliği baklavanın lezzeti ideal bir şekilde eşleşir. Ancak bizim bu iş birliğindeki amacımız klasik siyah Türk çayının aksine diğer çay türlerinin özelliklerini keşfederek karakteristiğine uygun olan baklavalarla yeni eşleşmeler yaratmaktı.”

Karaköy Güllüoğlu ve Melez Tea’nin eşleşmeli tadım menüsünde yer alan ürünler ise şunlar:

1. Çay: Indulge   
Rooibosun sunduğu antioksidanlar ve mineraller ile vanilyanın çekiciliğini alır. Öğleden sonra ya da akşam yemeği sonrası içmenizi öneririz. (İçindekiler: organik kırmızı rooibos, bourbon vanilya, kadife çiçeği)

Eşleştiği Baklava: Fındıklı Baklava

12 kat yufkadan yapılır. Dürüm şeklinde sarılır. Arasına bol miktarda iri Giresun Fındığı konulur. %80'i Fındık olan eşsiz bir lezzet. Fındıklı Nadir Dolama Karaköy Güllüoğlu'nda harika.

2.Çay: Spice       

Tanımı: Hindistan'ın meşhur masala chai'ına Melez Tea yorumu kattık. Güçlü Assam siyah çayı ile kakule ve tarçının müthiş uyumu sizi uzak diyarlara taşıyacak. Melez Spice çayı ile kendinize özel hazırlayacağınız Spice Chai Latte'yi de denemenizi tavsiye ederiz. (İçindekiler: siyah çay, tarçın, kakule, rooibos, yıldız anason, karanfil, vanilya) 

Eşleştiği Baklava: Çikolatalı Baklava

Çikolatasız yapamam ama baklavadan da vazgeçemem diyorsanız bu baklava tam size göre.

3.Çay: Green     

Tanımı: Buharda haşlanan geleneksel Japon yeşil çayı, Sencha, yaz mevsimin başlangıcında hasat edilir. Haşlanmış sebze ve taze deniz yosun notaları ile tazeleyici bir bardak çay hazırlamanızı sağlar. Gün boyu içmek için idealdir.(İçindekiler: yeşil çay)

Eşleştiği Baklava: Fıstıklı Baklava

Altın sarısı rengi ve mis gibi Antep fıstığı ile Karaköy Güllüoğlu Klasik Fıstıklı Baklava.

4.Çay: Topkapı  

Tanımı: Kendinizi şeftali ve nar ağaçlarıyla dolu, gül kokuları içerisinde, Topkapı Sarayı’nın bahçelerinde gezinirken, boğazın pırıl pırıl sularına karşı; elma, şeftali ve vanilya notalarıyla bezenmiş bu lezzetli siyah çayın tadını çıkarırken hayal edin. (İçindekiler: siyah çay, elma, papaya, zencefil, keçiboynuzu, aroma, gül yaprakları, böğürtlen yaprakları, frenk üzümü yaprakları)

Eşleştiği Baklava: Cevizli Baklava

Şebinkarahisar’dan gelen, Omega-3 açısından zengin, özel üretim süt cevizleri Cevizli baklavanın lezzetine lezzet katıyor.

ETİKETLER :
EFOR ÇAY EKİCİİİ EKİCİ EKİCİ

ÖNERİLEN HABERLER

BEYMEN BAKERY PLUS BEYMEN CLUB PAYNET 300 X 250 KARE BANNER-1 PAYNET KARE BANNER
DANET BANNER-2 DANET BANNER-1 BEYMEN.COM VİVİDENT SAKIZ 300 X 250 KARE BANNER